Aburi Nigiri sushi

Japonská kuchyně není v České republice zatím tak populární, nicméně japonskou pochoutku zvanou sushi zná prakticky každý. V dnešním článku si představíme jeden z nejznámějších a také nejoblíbenějších druhů tohoto pokrmu – Nigiri sushi a jeho potkategorii – Aburi nigiri sushi.

Nigiri sushi, správně vyslovováno [nigiri zuši], je oblíbené sushi, při jehož výrobě se z rýže ručně tvarují pravidelné válečky, na které se následně pokládá filet ryby. Na klasickém Nigiri sushi je ryba syrová, kdežto na Aburi nigiri sushi se kousek ryby na rýžovém válečku nakonec opeče plamenem. Na tomto sushi nejčastěji nalezneme tyto druhy ryb: lososa, tuňáka či máslovou rybu.
U Aburi nigiri sushi pozměňujeme název právě dle druhu použité ryby. Například s kouskem lososa se nazývá Aburi sake nigiri, s tuňákem zase Aburi maguro nigiri.

U tohoto druhu sushi je důležité, aby byly rýžové válečky velikostně téměř stejné a na výrobu každého z nich by mělo být použito přibližně stejné množství rýže. Rýže se formuje již předem ochucená octem do podélnějších dílků, na které se následně pokládá filet ryby. Každý plátek ryby se nejprve potře japonským křenem wasabi a následně se potřenou stranou přitiskne na rýžový váleček. S rybou se takto téměř hotový kousek sushi ještě prsty dotvaruje a ryba se nakonec plamenem opeče.

K Nigiri sushi se podává tradiční sójová omáčka na dochucení a nechybí ani zázvor, který si můžete dát mezi jednotlivými sousty pro neutralizaci chuti.

Aburi maguro nigiri

- váleček rýže, plamenem opečené filátko z tuňáka

Aburi sake nigiri

- plamenem opečený filet lososa na rýžovém válečku

Aburi butterfish nigiri

- plamenem opečená máslová ryba, zespodu potřená japonským křenem wasabi, posazená na rýžovém válečku

Fotogalerie: www.sushiupgrade.cz