Když chcete od sushi něco víc

Někteří z nás mají zálibu ve vyhledávání adrenalinu nejen ve sportu, ale nově také v gastronomii. Že to nejde? Ale to víte, že jde. Skvělým způsobem, jak zkusit něco nového, exotického a s příchutí adrenalinu je například oblíbená pochoutka sushi. Ta jak známo se připravuje z mořských plodů. Nicméně ve vybraných restauracích můžete také narazit na jedinečné sushi, které je připraveno z vzácných druhů ryb, měkkýšů a korýšů, které byste v klasické nabídce jen těžko hledali.

Jedovatá pochoutka

Fugu, neboli také známá jako Pufferfish, je čtverzubec, který je v Japonsku vyhledávanou pochoutkou. Právě zde v Japonsku byla vyvinuta speciální metoda kuchání této ryby, kdy jsou veškeré vnitřnosti a maso přesně rozděleny na předem označené tácy. Tato ryba je totiž prudce jedovatá a oddělené jedovaté části od té jedlé je přísně hlídáno asociací a šéfkuchař tento nelehký proces musí zvládnout za určitý čas. Když vše úspěšně a na čas zvládne, bude odměněn certifikátem od Fugu asociace a může pak sám zpracovávat tuto jedinečnou rybu.

Ryba Fugu obsahuje ve svých vnitřnostech neurotoxin a jen malá dávka tohoto jedu může bez problému zabít i dospělého muže. Bohužel na tento jed nebyla do dnešní doby objevena účinná protilátka. I přes ty nejpřísnější opatření pravidelně v Japonsku zemře na otrávení touto rybou několik gurmánů. Sushi z této ryby je skutečně vynikající, nicméně je tento gastronomický zážitek doprovázen nepříjemných pocitem z možné otravy. Díky tomu, že jed obsažený v rybě Fugu je 1200 krát smrtelnější než kyanid, je lov a i prodej Fugu mimo Japonsko ilegální.

Ať to stojí, co to stojí

Slyšeli jste už někdy o masu Toro? Jedná se o maso z břišní části tuňáka, které je prorostlé tukem. Kdo by odolal máslovitému a křehkému masu, které se doslova rozplývá na jazyce? Dopřát si tuto delikatesu můžete výhradně v restauracích, které nakupují celé tuňáky, které mohou vážit až 500 kg.

Že se jedná o poměrně vzácné maso, dokazuje například fakt, že z 200 kg tuňáka se získají pouhé 4 kg masa Toro. Cena tohoto masa je také zajímavá. Jedno kilo masa Toro se bez problémů vydraží za 1000 amerických dolarů. Ovšem za tuto nezaměnitelnou chuť se rozhodně vyplatí zainvestovat. Přeci jen se jedná o velkou vzácnost, kterou si nemůžete nechat ujít.

Seberte odvahu

Už jste ochutnali Sushi s kaviárem z létajících ryb, neboli Tobikem? Létající drobné rybky, ze kterých se kaviár získává, mohou dorůst až 30 cm a narazit na ně můžete většinou v teplých a tropických mořích a oceánech. A proč se vlastně jmenují létající? Díky svým velkým a jemným ploutvím mohou na hladině dosáhnout rychlosti přesahující i 60 km/hod a díky tomu doslova vylétávají z vody. Bez problémů mohou některé lety přesahovat až 50 metrů. Při přípravě sushi se jikry mohou smíchat s wasabi, takže se může Tobiko Sushi zbarvit do zelena. Pro milovníky ostrých pokrmů jasná volba.

A co takhle dát si ježka?

Další, gurmány vyhledávanou pochoutkou, je Sushi z mořského ježka. Sushi UNI je připraveno z jiker mořského ježka, kterého můžete najít ve většině moří. První místo mezi specialitami má tento druh Sushi díky piplavé práci, kdy je nutné opatrně oddělit jikry od křehkých vnitřností. Ovšem za lehce nahořklou a dlouho trvající jemnou chuť se určitě vyplatí tuto pochoutku vyhledat a vyzkoušet.