Přehled oblíbených asijských a japonských polévek – misoshiru, miso sake, ebi, tom yum, suimono

Asijskou kuchyni asi není nutné dlouze představovat. I když každá část Asie má své kulinářské speciality, suma sumárům je „asijská“ polévka všude stejná. Základem jsou nudle, silný rybí vývar, chilli, zázvor, limetka a rozhodně nesmí být zapomenuto na čerstvé bylinky a samozřejmě také ryby. Ať už vyzkoušíte jakoukoli, rozhodně se připravte na to, že ji nebude mít naposled.

Velmi oblíbenou polévkou zejména v poslední době se u nás stala vietnamská polévka zvaná Pho, která se servíruje ve velké míse a vystačí za hlavní chod. V Japonsku je zase specialitou ostrá polévka Tom Gha Kai, která je ochucena kokosovým mlékem. Asijských polévek je ovšem velká spousta a v následujících řádcích vás seznámíme s těmi nejoblíbenějšími.

Japonská kuchyně má svou dlouholetou tradici v Miso polévce, jejíchž hlavní surovinou je kromě spousty zeleniny a mořských řas také obilná pasta Miso. Tato pasta se začala podle zdrojů používat v japonské kuchyni už v 6. století a její obliba trvá dodnes. Pokud si dáte Miso polévku, můžete se těšit z bohatého jídla na vitamíny a minerály. V Japonsku je polévka Miso také často spojována s dlouhověkostí. Velkým plus je také fakt, že její příprava je v podstatě velmi jednoduchá, což jen napomohlo její oblibě u nás.

Co je to miso?

Co tedy vlastně je miso pasta? Jedná se o pastu z fermentovaných sójových bobů a mořské soli. Její specifikem je její vůně a chuť, která je „navinulá“. Pasta Miso budete buď milovat, nebo nenávidět. Nic mezi tím. Nicméně pokud se Miso polévka umí správně připravit, je skutečně vynikající a její chuť je velmi blízká zeleninovému vývaru s lehce nakyslou, mořskou příchutí.       

Misoshiru

Japonská polévka Misoshiru je podávána jako hlavní chod. Je připravena z rybího vývaru, mořské řasy, tofu, jarní cibulky a pasty ze sójových bobů – miso. Její název je složeninou hlavních surovin polévky – „miso“, kterou už znáte a „širu“, což je označení pro rybí vývar. Nesmí být ovšem zapomenuto na sušené mořské řady, tofu pokrájené na kostičky, jarní cibulku. V Japonsku jsou polévky podávány každý den a prý jsou tajemstvím jejich dlouhověkosti.

Miso sake

Polévka s názvem Miso Sake je připravena opět ze silného rybího vývaru, dále mořské řady, jarní cibulky, opět pasty miso a hlavní přísadou jsou kousky lososa. Mořská řasa, která je nazývána wakame roste kolem ostrova Hokkaidó.

Ebi

Tato pikantní polévka je obohacena skleněnými nudlemi, chřestem a krevetami.

Tom yum

Další z pikantních polévek je kromě skleněných nudlí a kousků ryb také ochucena rajčaty.

Suimono

Polévka Suimono je tvořena klasickým silným rybím vývarem, mořskými řasami, jarní cibulkou a kousky různých ryb.