Proč jíst sushi ve specializovaných restauracích a ne jinde

S vyslovením slova „sushi“ se jistě mezi prvými vybaví další pojem, Japonsko – země, ze které sushi pochází a v níž se stalo už od nepaměti národní pochoutkou. A nejen to, Japonci sushi přímo žijí, a během staletí vypěstovali jeho znamenitou pověst. Tento zdravý a chutný pokrm je dnes rozšířen do celého světa, a proto je třeba pečlivě vybírat mezi originály a kopiemi.

Na otázku, zda existuje rozdíl mezi pravým sushi ze specializované sushi restaurace a „fast food“ sushi je jediná odpověď – jednoznačně. To je důvodem, proč je taková restaurace rozhodně lepší volbou pro chuťové pohárky pravých gurmánů. Jsme si totiž všichni moc dobře vědomi, že stejně jak to platí u masa, i syrová ryba se dá sehnat „opravdová“ i „náhražka“. A právě sushi restaurace vám na talíři zaručí tu opravdovou. Rozdíl lze rozeznat po prvním soustu.

Pravé sushi by navíc mělo obsahovat spoustu tělu prospěšných látek, jako jsou například nenasycené mastné kyseliny, proteiny (bílkoviny), zdraví prospěšné minerály, jód, fosfor, vápník, vitamín D, A, B12 atd., a ty byste v náhražkách hledali marně.

Rady a tipy při honbě za pokladem - pravým sushi

1. Čerstvé, čerstvé a hlavně čerstvé

Jestliže vám číšník nabídne sushi chlazené v chladničce, měl by se váš alarm v hlavě hlasitě rozeznít. Pravé sushi se neskladuje, avšak konzumuje „ještě horké“, pod čímž si představte nic jiného než čerstvost.

Jestli však přesto zvolíte pro nákup sushi hypermarket, myslete na ty dlouhé hodiny, kterými musela vaše krabička projít během lodní/kamionové přepravy. V tomto případě zvolte raději hloubkově zmražené boxy se sushi než ty co čelily nejrůznějším vlivům teplot a manipulace a skončily „pouze“ v chladicím boxu.

2. Ryba mluví za vše

Jakou rybu zvolit? To vám rádi poradí v konkrétní sushi restauraci. Nezapomeňte se však doptat, odkud ryba pochází a zda je opravdu čerstvá, případně také která firma ji dodává. Ve kvalitní sushi restauraci se dočkáte pestrého výběru z nejrůznějších druhů ryb a mořských pochutek, včetně těch exotických, jako kaviár z létajících ryb, úhoře, mušle Sv. Jakuba apod. Ty byste v hypermarketovém sushi hledali marně.

3. Znalec nebo všeználek?

Kvalita samotné restaurace se pozná už podle obalu, tedy podle člověka, který ji reprezentuje. Číšník by vám měl být schopný v prvé řadě poradit s výběrem a také podrobně vysvětlit postup při přípravě vámi zvoleného sushi, případně i jeho původ.

4. Co a jak s rýží

Základním znakem nekvalitního sushi je nesprávně uvařená rýže. Ta bývá kamenem úrazu při domácí přípravě sushi. Nesmí se převařit, ale musí se dovařit! Vždy pečlivě dodržujte časomíru pro vaření, rýže musí být lepkavá a sytá. Suchá rýže je jen ničitelem veškerého prožitku.

5. Příjemné na pohled

Nakonec také sledujte podnik, do kterého se chystáte. Každé sousto by mělo být podpořeno příjemným pocitem pohodlí a netradičnosti. V pravé sushi restauraci musíte cítit sushi všemi smysly. A skvělé je, že každá sushi restaurace je v tomto ohledu originální. Všechny by však měly mít alespoň jedno společné – kvalifikovaný personál, co poradí a vytvoří opravdu dílo pravého mistra.

Jednou z takových restaurací je například restaurace Sushi Upgrade v Praze. Město, co nikdy nespí, vám přináší kousek Japonska do vlastní země. Nabídne vám všelijaká asijská jídla z čerstvých ingrediencí - ryby, chobotnice, sépie, krevety, kaviár, avokádo, ředkev, špenát či bambus atd a příjemné nekuřácké prostředí s pohodlným posezením. Zajisté vám přijdou k chuti i skvělé ceny a profesionální obsluha.