Samurajské sashimi sushi

Evropský gurmán by to možná nazval carpaccio ze syrové ryby, ale správný samuraj tomu říká sashimi sushi. A samurajské jídlo musí mít říz, stejně jako samurajský meč, a to pomocí pravého japonského wasabi a řádně odleželé sojové omáčky, do které se namáčí. Ryba ale musí být pochopitelně čerstvá, a aby si ji samuraj řádně vychutnal, musí být nakrájená na silnější plátky. Pro slabší nátury je ale k dispozici varianta natenko nakrájené ryby, ta se následně máčí do ponzu, omáčky s citrusovou příchutí.

Japonské minimalistické servírování

Plátky sashimi se aranžují na talíř specifickým způsobem tak, aby byl talíř ozdobený a lákavý. K tomu se servíruje wasabi a sójová omáčka. K sushi se může přidat i bílá ředkev nakrájená na jemné a dlouhé proužky. Ty tvoří na talíři hnízdo a považuje se za jakýsi salát, označovaný i jako předkrm. U nás je celkově často sashimi považováno spíše za předkrm, ale v japonském pojetí patří k hlavnímu chodu a bývá doplněno ještě dalším sushi.

Je libo suzuki?

Používá se několik ryb, z nichž nejoblíbenější je určitě tuňák. V naší zemi patří k nejoblíbenějším losos, ale velmi chutné je i s jiným rybím masem, můžete například vyzkoušet i pro nás exotické ryby, jako jsou hamachi (yellowtail), suzuki (mořský vlk), tai (dorada), hotate (mušle sv. Jakuba), oilfish (máslová ryba) a další.

Maguro – tuňák

Unagi - sladkovodní úhoř

Hotate - mušle sv. Jakuba

Saba – makrela

Butterfish - máslová ryba

Tai – tilapie

Ebi – krevety

Sake – losos

Fotogalerie: www.sushiupgrade.cz