Vynikající a oblíbené Temaki sushi

Kdo by nemiloval sushi? Snad každý mu dříve nebo později podlehne a najde si to své oblíbené. Jedním z oblíbených druhů sushi je například Temaki sushi. Jedná se o vcelku netradiční způsob přípravy sushi, který je ovšem velmi nápaditý. Je totiž nejen velmi zdravé a chutné jako ostatní druhy sushi, ale hlavně je také skvělé na pohled. Čím to? Tím, že je srolované do úhledného kornoutku.

Příprava a servírování

I když to tak možná na první pohled nevypadá, tak je výroba Tamaki sushi velmi jednoduchá a bez sebemenších problémů ji rozhodně zvládne i naprostý začátečník. Shánět speciální nástroje rozhodně není potřeba. Postačí vám klasika jako je rýže na sushi, wasabi a samozřejmě sójová omáčka. Podle vašich preferencí a chutí si už sami vyberete, s čím budete sushi podávat. Na výběr máte nesmrtelné a osvědčené přísady jako avokádo, losos, krabí tyčinky, okurku a mnohé další vámi oblíbené ingredience. Všeobecně platí, že se v sushi meze nekladou a můžete si do něj přidat vše, co máte rádi.

Skvělé nejen na pohled

Jak si tedy připravit Temaki sushi? Je to jednodušší než facka. Podle návodu si uvaříte speciální rýži na sushi. Dále si připravíte mořskou řasu nori. Tu si nakrájejte na několik menších čtverců podle toho, jak velké Temaki sushi chcete mít. Jak dál? Na levou část řasy dejte rýži, kterou následně potřete troškou wasabi omáčky. Na druhou půlku zase například lososa, zeleninu a další vámi vybrané ingredience. A ve finále vše hezky zarolujte.

Čerstvost je základ

Základem skvělé chuti nejen Temaki sushi je jeho čerstvost. Nejlepší je tedy ihned po jeho přípravě se pustit také do jeho konzumace.

Jestliže plánujete na party či oslavu připravovat pro své hostu právě Temaki sushi, můžete jim připravit menší zábavu právě v přípravě tohoto sushi. Oni se u toho skvěle pobaví a vám odpadá starost s přípravou jídla. Jediné, co bude potřeba, bude nakoupit všechny suroviny.

Pokud vaše Temaki sushi nebude vypadat zrovna jako z přední strany časopisu o jídle, rozhodně se tím netrapte. V tomto případě jde v první řadě o chuď a až poté o to, jak vypadá. V případě, že si ještě netroufáte na přípravu klasického Maki sushi, je právě Temaki sushi skvělou alternativou, na které se nedá moc co zkazit.

Temaki sushi: netradiční a výborné

Druhů Temaki sushi je spousta. Jedním s velmi oblíbených je například Temaki sushi s názvem Maguro. O co se jedná? V tomto případě o spojení chutí tuňáka, avokáda a okurky. Další zajímavou alternativou tohoto druhu sushi je Butterfish, kdy je chuť už tak netradičního pokrmu ozvláštněna máslovou rybou, společně s avokádem a okurkou. Jestliže si chcete dopřát tradiční Temaki sushi, nezapomeňte na tzv. saké, kde se jedná o spojení avokádo, okurka a losos.

Butterfish - máslová ryba, avokádo, okurka

Butterfish - máslová ryba, avokádo, okurka

Maguro - tuňák, avokádo, okurka

Maguro - tuňák, avokádo, okurka

Sake - losos, avokádo, okurka

Sake - losos, avokádo, okurka